Dzień kobiet – z okazji dnia kobiet od kobiet dla kobiet

Co znajduje się w artykule?

Dzień kobiet……., Dzień kobiet……… niech każdy się dowie


Obchodzimy Dzień kobiet. Z tej okazji polecam dwie książki od kobiet dla kobiet:


  • Siła Kobiecości” Iwony Majewskiej – Opiełka
  • Włącz się do gry” Sheryl Shanberg

Tutaj znajdziesz więcej książek dla kobiet. Każda z nich na swój sposób zawiera motto, które mocno działa na moją wyobraźnię, szczególnie to:


„Przestanę starać się być jak mężczyzna, zacznę rozkoszować się, tym, że jestem kobietą”

Treyi Wilber

z-okazji-dnia-kobiet
Szczęśliwa kobieta


Włącz się do gry – Sheryl Shanberg


Wyżej zamieszczone motto, w całej okazałości przyświeca Sheryl Shanberg, we „Włącz się do gry”. Autorka wprowadza nas i pokazuje świat biznesu i korporacji z kobiecą delikatnością. Udowadnia,  że świat ten nadal jest zdominowany przez męski styl działania, zarządzania i rozumienia.


Jednak delikatnie wskazuje jaki udział w tym stanie rzeczy mamy my kobiety. Zatem motywuje kobiety do działania,  do zmiany, do wyznaczania granic. Zwraca się do  mężczyzn i kobiet o równouprawnienie nie tylko „na papierze”.


Sheryl Shanberg „walczy” o kobiety w biznesie, ale jest doskonałym przykładem „kobiecego stylu”. Robi to w sposób nienarzucający.  Z szacunkiem, rozumieniem dla innych wyborów, dla innego stylu życia.Agresywność i rywalizacja w świecie kobiet


Nie boi się mówić o agresywności i rywalizacji kobiet. Uznaje je oraz wskazuje przykłady. Zauważa również  i prawi z szacunkiem o uczuciach gniewu, złości, ba namawia, nawet, aby zostały one poszanowane (przeżyte) i ujawnione.


Uważa, że w ten sposób tworzy swój niepowtarzalny kobiecy styl zarządzania i pracy, który jest pełen emocji, ale przez to empatii i zrozumienia, nie wolny jednak od ambitnych celów, twardości zasad i konsekwencji działania.Siła kobiecości – Iwona Majewska-Opiełka


Siła kobiecości Iwony Majewskiej- Opiełka również w całości odpowiada przytoczonym na początku słowom. Mówi ona tak:


Bierzmy to, co chcemy i co nam się należy, ale po kobiecemu. Dokładajmy, ale nie oddawajmy tego, co zawsze było naszą domeną.

Spodnie – proszę, ale spódnica też…. (….)

Nie musimy tracić wrażliwości, by być lekarzami czy politykami wręcz przeciwnie.


Kobiecość


Dlaczego wybrałam te książki na Dzień kobiet?


Zdecydowałam się na polecenie tych dwóch pozycji nieprzypadkowo. Pomyślałam, że energia kobieca w miesiącu marcu jest szczególnie potrzebna. A właśnie te książki skończyłam z dobrą energią, zmotywowana do działania, ze świadomością spełnienia, takiego kobiecego spełnienia i zadowolenia, że urodziłam się kobietą.


Poczułam się też zaszczycona, że księżyc i jego fazy wpływają na moją naturę! Czego i Tobie na – Dzień kobiet – cudna kobieto życzę! Jeśli szukasz więcej książek, sprawdź recenzję Kobieta dość doskonała 🙂


♥♥♥ 

Dodaj komentarz