Jorge Bucay – Pozwól, że Ci opowiem….

Co znajduje się w artykule?

Jorge Bucay ” Pozwól, że Ci opowiem…. bajki, które nauczyły mnie jak żyć”

To książka, którą pewnie każdy psychoterapeuta Gestalt zna, albo o niej słyszał. We mnie zagrała teraz. Być może, dlatego, że zaczyna się ten magiczny grudniowy czas. Powrotu do dzieciństwa, bajek, uwrażliwiania, emocji.


Aby ją trochę przybliżyć zacytuję treści z mojego wydania, a brzmią one tak:

„Pozwól, że Ci opowiem…..bajki, które nauczyły mnie jak żyć” to zbiór historii, przypowieści, bajek i anegdot pochodzących z różnych stron świata i odmiennych tradycji, hinduskiej, żydowskiej, buddyjskiej oraz chrześcijańskiej. Historie te pozwalają lepiej poznać i zrozumieć siebie, relacje z innymi, nasze lęki, dążenia i pragnienia. Dają także nadzieję na to, że można wierzyć w innych ludzi , że świat nie jest zły. Wszystko, zależy bowiem od nas; od tego, jak pokierujemy naszym życiem.

Pozwól, że będę Twoim przyjacielem. Pozwól, że będę dla Ciebie kochającym rodzicem, opowiadającym mądre bajki, żebyś stał się odpowiedzialnym człowiekiem. Obiecuje, że nie będę Ci mieszał w głowie. Po prostu posłuchaj historii, jakie znam…..

Niepogodzony z życiem Demian poszukuje drogi do prawdy, próbują zrozumieć zasady rządzące jego losem. Trafia pod skrzydła bardzo nietypowego terapeuty, który stosuje swoistą metodę leczenia.

Pozwól, że Ci opowiem
Pozwól, że Ci opowiem

Kim jest Jorge Bucay? Autor „Pozwól, że ci opowiem”

Autor Jorge Bucay to doświadczony psychiatra i psychoterapeuta pracujący w podejściu Gestalt.

Urodził się 30 października  (tak jak mój ojciec, mój brat i moja teściowa) 1946 roku  w stolicy Argentyny. Jest lekarzem medycyny wyspecjalizowanym w chorobach psychicznych i psychoterapeutą Gestalt.

Mieszka i pracuje w Argentynie, dzieląc czas pomiędzy praktykę lekarską oraz konferencje, seminaria i wykłady w Ameryce i Europie. Poza tym pisze książki, artykuły, uczestniczy w audycjach radiowych i programach telewizyjnych o tematyce psychologicznej. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt i koordynator grup terapeutycznych i naukowych. Jego książki figurują na listach bestsellerów w Europie, Ameryce Południowej i USA.


„Pozwól, że ci opowiem…. bajki, które nauczyły mnie, jak żyć”  sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy. Wydawnictwo Replika 2013

Książkę znajdziesz tutaj (link afiliacyjny): okładka twarda, eBook

Sprawdź więcej książek o psychoterapii

Dodaj komentarz