KSIĄŻKI O LĘKU
KSIĄŻKI O LĘKU

Nie bój się bać
Susan Jeffers
Susan Jeffers w “Nie bój się bać”, daje jasne instrukcje, jak zmieniać swoje podejście do życia. Jak wyjść z pozycji ofiary do pozycji bez lęku.
W pozycji ofiary upatruje całe nasze cierpienie i lęk, wysuwa jasną hipotezę, że gdybyś tylko wiedział, że w każdej sytuacji sobie poradzisz, nie czułbyś lęku. Uwolnił byś się od niego. Zmieniając sposób myślenie zdobędziesz upragnioną wolność i lekkość życia.
Polecam ! Tobie książkę, ponieważ jest pełna praktycznych rad, autorka sama zmagała się nie tylko z lękami, ale i chorobą nowotworową. Zaraża nas swoim optymizmem i wiarą, że będzie dobrze.

W pułapce myśli
Steven C. Hayes, Spencer Smith
“W pułapce myśli – jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem” to podręcznik pełen ćwiczeń, narzędzi i kwestionariuszy. Autorzy światowego bestseleru literatury psychologicznej dają nadzieję i twarde narzędzia do tego, abyś sam poradził sobie, z myślami i uczuciami, które przeszkadzają w Tobie w życiu codziennym.
Uważność, akceptacja i zgoda na życie i różne jego barwy jest kluczem do sukcesu Twoich psychicznych problemów.
Warto mieć ją na półce, jeśli zajmujesz się lękami, albo jeśli lęki od lat zajmują się Tobą 🙂 Spróbuj podążyć drogą akceptacji i uważności

Lęk
Joseph LeDoux
Joseph Le Doux to naukowiec, który zafascynował mnie ze względu na jego empatię i zrozumienie. On jako jeden z pierwszych “ krzyczał” o mózgu emocjonalnym. Książka jest pełna niesamowitej wiedzy naukowej popartej badaniami. Przy czym LeDoux jest naukowcem, który rozumie wyjątki. W książce pokazuje źródła lęku wypływające nie tylko z biologii, ale i kultury. Świetna przygoda i droga do oswajania lęków.

Zaburzenia lękowe
DAVID A. Clark, aARON t. bECK
W tej książce jak sam tytuł i podtytuł sugeruje, znajdziesz ćwiczenia, wiedzę, kwestionariusze, przykłady dzienników. Zgodnie z tym podręcznikiem opracujesz sam plan samopomocy. Autorzy przeprowadzą Ciebie, przez ścieżkę psychoterapii behawioralno-poznawczej. Będziesz pracować, mierzyć i zapisywać swoje wyniki i osiągnięcia. Jasno określisz cele i oczekiwania, przejdziesz przez program i przy odpowiednim zaangażowaniu lęki powinny się zmniejszyć.
Korzystam z ich metod i narzędzi w swojej pracy psychoterapeutycznej polecam każdemu.
FAQ
Frequently Asked Questions - Najczęściej zadawane pytania. Zobacz najczęściej zadawane pytania, być może tam znajduje się Twoja odpowiedź.
Blog psychoterapeutyczny
W wolnych chwilach piszę bloga psychoterapeutycznego, na którym znajdziecie wiele inspirujących porad, które pozwolą Wam rozwinąć skrzydła i efektywniej korzystać z życia.