Praktyczny przewodnik młodego psychoterapeuty Serge i Anne Ginger
Psychoterapia humanistyczna tłumaczyła Ewa Umińska
Dziś uzupełniam Czytelnię Gestalt o kolejną pozycję, według mojej oceny przydatną. Nie tylko na początku drogi psychoterapeuty, ale i rozwoju.
Gdzie uczyć się o psychoterapii?
„Praktyczny przewodnik młodego psychoterapeuty” z pewnością porządkuje wiedzę już nabytą, wspiera i wzmacnia początkującego psychoterapeutę. Może też być pomocny doświadczonym praktykom psychoterapii w zbieraniu zagadnień teoretycznych i praktycznych. Znalazłam w nim odpowiedzi na szereg pytań i problemów technicznych, na przykład:
- Dlaczego spotkania psychoterapeutyczne raz w tygodniu?
- Jak urządzić gabinet psychoterapeutyczny?
- Czy praca w grupie podczas psychoterapii to dobry pomysł?
- Dla kogo są psychoterapie grupowe? Dlaczego tak? Dlaczego nie?
- Jakie techniki, narzędzia oraz zadania dla jakiego klienta/pacjenta?

Moja superwizorka podczas szkolenia na psychoterapeutkę
Ewa Canert- Łąka moja superwizorka i opiekunka roku w trakcie szkolenia w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie napisała wstęp do wydania polskiego, a pisze ona tymi słowy:
(…) ” Myślę, że książka ta jest warta polecenia wszystkim, którzy zamierzają praktykować psychoterapię, także dlatego, że w prosty sposób objaśnia podstawowe zagadnienia praktyki i etyki psychoterapeutycznej. Autorzy dzielą się swoim doświadczeniem, jednocześnie zaznaczając, że ich celem jest inspirowanie, nie zajmowanie pozycji mentora.
Psychoterapia w podejściu humanistycznym
Dla osób, które szukają pomocy lub informacji o tym, czym jest psychoterapia w podejściu humanistycznym (sprawdź nurty psychoterapii), książka ta może być źródłem wiedzy, co i jak dzieje się w gabinecie psychoterapeuty”. (…) Wypada się tylko przyłączyć do słów powyżej i zachęcić do zapoznania się z lekturą.
Nie wiem, czy jest druga taka pozycja na rynku? Ja skorzystałam z tej właśnie. Oprócz rad, teorii, technik które wzięłam sobie do serca, wzięłam jeszcze kartę praw pacjenta psychoterapii.