Świat się chwieje, co z nami dalej – Grzegorz Sroczyński

Co znajduje się w artykule?

Świat się chwieje 20 rozmów o tym, co z nami dalej  

Świat się chwieje 20 rozmów o tym, co z nami dalej Grzegorza Sroczyńskiego –  zachwiało i moim światem, Tobie też polecam.

20 rozmów – wywiadów, które przeczytałam z wypiekami na twarzy. Idee, wątpliwości i ważne, czasem bardzo ważne pytania z impetem wtargnęły w moje wygodne życie. W biznesie (tudzież nomenklaturze korporacyjnej) powiedzielibyśmy, że książka wkroczyła w moją strefę komfortu i „bez ogródek” oraz zbytniego rozczulania się rozwaliła moje wygodne, poukładane, bądź co bądź, jestestwo i przekonania.

Podzielona na 3 części:


Wolność Równość i Braterstwo

Brzmi anachronicznie? Nic podobnego, dotyczy Ciebie, mnie, dotyczy tu i teraz! Choć jest niewątpliwie próbą podsumowania 25 lat transformacji, przemian, to, co nam się udało, czego nie, w którym miejscu jesteśmy, a do którego dążymy.


Co zawiera książka „Świat się chwieje, co z nami dalej”?


Zawiera 20 wywiadów, z wybitnymi naukowcami, intelektualistami, politykami, finansistami i biznesmenami, wiele z tych osób to bezsprzeczne autorytety, w swoich dziedzinach – I nie tylko w swoich dziedzinach. Podkreślam autorytetami ponieważ od jakiegoś czasu poszukuje ich nałogowo i z tego, co się orientuję nie tylko ja!


Wypowiedzi osób udzielających wywiad

Każda z osób udzielająca wywiad reprezentuje różne wartości, różne idee. Każdy z nich wypowiada się na tematy społeczne, polityczne i biznesowe naszego kraju.

Są to myśli spójne, logiczne i przekonujące, choć czasem sprzeczne. Jednak „rozmówców łączy zdolność do refleksji (w większości przypadków), szerokie spojrzenie i umiejętność wyrażania poglądów bez ataków osobistych – „jeśli biją się w czyjeś piersi, to swoje”. Cytat pochodzi z TEJ recenzji.


Moje osobiste doświadczenia

Czytając książkę miałam poczucie, że jestem świadkiem ważnej debaty społecznej, byłam uczestnikiem dialogu, ścierania się poglądów, wartości i idei. Tych dwadzieścia nietuzinkowych rozmów otwiera oczy, wybija z letargu, „wysadza z fotela i ciepłych kapci”. Czasem frustruje, ale z pewnością wymaga zaangażowania.  I jeszcze jedno uczy dialogu, pokazuje drogę jak można pomimo różnych interesów,  czasem skrajnych poglądów z szacunkiem i zrozumieniem odnosić się, i wsłuchiwać w potrzeby drugiego człowieka, w jego odmienne postrzeganie świata, uczy akceptacji inności.

Świat się chwieje to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy poszukują sensu, zwątpili w Państwo, w siebie i chcą zmiany!


P.S.

O autorze Grzegorz Sroczyński

Świat się chwieje Grzegorz Sroczyński
Świat się chwieje Grzegorz Sroczyński


Znasz tę książkę? Podziel się opinią!

Sprawdź więcej recenzji książek

Dodaj komentarz