Człowiek w poszukiwaniu sensu

Chcesz być na bieżąco?

Chwileczkę…

Dziękuję! Teraz będziesz otrzymywać informacje z nowościami :) wpisy, narzędzia, testy i porady psychoterapeutyczne.

Przedstawiam Państwu  “Człowiek w poszukiwaniu sensu”

 

historię pisaną przez psychoterapeutę, profesora neurologii i psychiatrii Victora E.Frankla. Jest to od początku do końca opowieść o każdym z nas, z pewnością jest to opowieść uniwersalna.

Trzymając jej okładkę w dłoniach lepiej się czuję i uśmiecham do siebie. Historia życia i doświadczeń to “otchłań holokaustu”, a jednak optymistyczna, jak to zrobił ? Nie wiem… Wiem, że Victor E. Frankl stworzył nowy nurt psychoterapii zwany logoterapią, uważa za fundamentalne zagadnienia wolność człowieka, godność oraz poszukiwanie sensu życia.

Książka z pewnością porusza serce, łapie za gardło i uruchamia neuroprzekaźniki.

” Ostatecznie życie sprowadza się do wzięcia na siebie odpowiedzialności za znalezienie właściwego rozwiązania problemów i zadań, jakie stale stawia ono przed każdym z nas……Żaden człowiek i żaden ludzki los nie może być porównywany z innym człowiekiem i innym losem. ”

Trudno jeszcze coś napisać od siebie o niej, użyje słów zamieszczonych w Times

“Gdybyś w tym roku miał przeczytać tylko jedną książkę, powinno być nią dzieło doktora Frankla” 

Filmy psychoterapeutyczne

Filmy

Filmy psychologiczne, poruszające problemy chorób psychicznych. Każdy z tych filmów dotyczy innego problemu psychicznego, dlatego jeśli szukasz konkretnej choroby, tutaj znajdziesz adekwatny do niej film np. depresja, borderline, czy nerwica natręctw.

Biblioterapia, książki psychoterapeutyczne

Książki

Książki psychoterapeutyczne i psychologiczne osobiście przeze mnie sprawdzone. Jeśli szukasz pozycji o depresji, lęku, motywacji, narcyzmie, borderline i wielu wielu innych, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ćwiczenia

Jeśli chcesz na własną rękę walczyć z chorobą, ze względu na długi termin wizyty z psychoterapeutą lub niewystarczające fundusze, sprawdź ćwiczenia psychoterapeutyczne, które możesz zrobić sam, by poprawić swoje samopoczucie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *