Dzień kobiet – z okazji dnia kobiet od kobiet dla kobiet

Chcesz być na bieżąco?

Chwileczkę…

Dziękuję! Teraz będziesz otrzymywać informacje z nowościami :) wpisy, narzędzia, testy i porady psychoterapeutyczne.

Dzień kobiet……., Dzień kobiet……… niech każdy się dowie

z okazji Dnia Kobiet polecam dwie książki  od kobiet dla kobiet: “Siłę Kobiecości” Iwony Majewskiej – Opiełka oraz “Włącz się do gry” Sheryl Shanberg

 

Każda z nich na swój sposób zawiera motto, które mocno działa na moją wyobraźnię

“Przestanę starać się być jak mężczyzna, zacznę rozkoszować się, tym, że jestem kobietą” – Treyi Wilber

 

Wyżej zamieszczone motto, w całej okazałości przyświeca Sheryl Shanberg, we “Włącz się do gry”. Autorka wprowadza nas i pokazuje świat biznesu i korporacji z kobiecą delikatnością. Udowadnia,  że świat ten nadal jest zdominowany przez męski styl działania, zarządzania i rozumienia. Jednak delikatnie wskazuje jaki udział w tym stanie rzeczy mamy my kobiety. A zatem motywuje kobiety do działania,  do zmiany, do wyznaczania granic. Zwraca się do  mężczyzn i kobiet o równouprawnienie nie tylko “na papierze”.

 

Sheryl Shanberg “walczy” o kobiety w biznesie, ale jest doskonałym przykładem “kobiecego stylu “. Robi to w sposób nie narzucający.  Z szacunkiem, rozumieniem dla innych wyborów, dla innego stylu życia.

Nie boi się mówić o agresywności i rywalizacji kobiet uznaje je, wskazuje przykłady. Zauważa również  i mówi z szacunkiem o uczuciach gniewu, złości, ba namawia, nawet, aby zostały one poszanowane (przeżyte) i ujawnione. Uważa, że w ten sposób tworzy swój niepowtarzalny kobiecy styl zarządzania i pracy, który jest pełen emocji, ale przez to empatii i zrozumienia, nie wolny jednak od ambitnych celów, twardości zasad i konsekwencji działania.

 

Siła kobiecości Iwony Majewskiej- Opiełka również w całości odpowiada przytoczonym na początku słowom. Mówi ona tak

Bierzmy to, co chcemy i co nam się należy, ale po kobiecemu. Dokładajmy, ale nie oddawajmy tego, co zawsze było naszą domeną.
Spodnie – proszę, ale spódnica też…. (….)
Nie musimy tracić wrażliwości, by być lekarzami czy politykami wręcz przeciwnie.

 

Zdecydowałam się na polecenie tych dwóch pozycji nie przypadkowo. Pomyślałam, że energia kobieca w miesiącu marcu jest szczególnie potrzebne. A właśnie te książki skończyłam z dobrą energią, zmotywowana do działania, ze świadomością spełnienia, takiego kobiecego spełnienia i zadowolenia, że urodziłam się kobietą.

 

Poczułam się też zaszczycona, że księżyc i jego fazy wpływają na moją naturę !

  

 

Czego i Tobie na – Dzień kobiet – cudna kobieto życzę !

 

♥♥♥ 

 

Filmy psychoterapeutyczne

Filmy

Filmy psychologiczne, poruszające problemy chorób psychicznych. Każdy z tych filmów dotyczy innego problemu psychicznego, dlatego jeśli szukasz konkretnej choroby, tutaj znajdziesz adekwatny do niej film np. depresja, borderline, czy nerwica natręctw.

Biblioterapia, książki psychoterapeutyczne

Książki

Książki psychoterapeutyczne i psychologiczne osobiście przeze mnie sprawdzone. Jeśli szukasz pozycji o depresji, lęku, motywacji, narcyzmie, borderline i wielu wielu innych, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ćwiczenia

Jeśli chcesz na własną rękę walczyć z chorobą, ze względu na długi termin wizyty z psychoterapeutą lub niewystarczające fundusze, sprawdź ćwiczenia psychoterapeutyczne, które możesz zrobić sam, by poprawić swoje samopoczucie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *