Jorge Bucay – Pozwól, że Ci opowiem….

Co znajduje się w artykule?

Jorge Bucay ” Pozwól, że Ci opowiem…. bajki, które nauczyły mnie jak żyć”

To książka, którą pewnie każdy psychoterapeuta Gestalt zna, albo o niej słyszał. We mnie zagrała teraz. Być może, dlatego, że zaczyna się ten magiczny grudniowy czas. Powrotu do dzieciństwa, bajek, uwrażliwiania, emocji.


Aby ją trochę przybliżyć zacytuję treści z mojego wydania, a brzmią one tak:

„Pozwól, że Ci opowiem…..bajki, które nauczyły mnie jak żyć” to zbiór historii, przypowieści, bajek i anegdot pochodzących z różnych stron świata i odmiennych tradycji, hinduskiej, żydowskiej, buddyjskiej oraz chrześcijańskiej. Historie te pozwalają lepiej poznać i zrozumieć siebie, relacje z innymi, nasze lęki, dążenia i pragnienia. Dają także nadzieję na to, że można wierzyć w innych ludzi , że świat nie jest zły. Wszystko, zależy bowiem od nas; od tego, jak pokierujemy naszym życiem.

Pozwól, że będę Twoim przyjacielem. Pozwól, że będę dla Ciebie kochającym rodzicem, opowiadającym mądre bajki, żebyś stał się odpowiedzialnym człowiekiem. Obiecuje, że nie będę Ci mieszał w głowie. Po prostu posłuchaj historii, jakie znam…..

Niepogodzony z życiem Demian poszukuje drogi do prawdy, próbują zrozumieć zasady rządzące jego losem. Trafia pod skrzydła bardzo nietypowego terapeuty, który stosuje swoistą metodę leczenia, o której możesz przeczytać tutaj.

Pozwól, że Ci opowiem
Pozwól, że Ci opowiem

Kim jest Jorge Bucay? Autor „Pozwól, że ci opowiem”

Autor Jorge Bucay to doświadczony psychiatra i psychoterapeuta pracujący w podejściu Gestalt.

Urodził się 30 października  (tak jak mój ojciec, mój brat i moja teściowa) 1946 roku  w stolicy Argentyny. Jest lekarzem medycyny wyspecjalizowanym w chorobach psychicznych i psychoterapeutą Gestalt.

Mieszka i pracuje w Argentynie, dzieląc czas pomiędzy praktykę lekarską oraz konferencje, seminaria i wykłady w Ameryce i Europie. Poza tym pisze książki, artykuły, uczestniczy w audycjach radiowych i programach telewizyjnych o tematyce psychologicznej. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt i koordynator grup terapeutycznych i naukowych. Jego książki figurują na listach bestsellerów w Europie, Ameryce Południowej i USA.


„Pozwól, że ci opowiem…. bajki, które nauczyły mnie, jak żyć”  sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy. Wydawnictwo Replika 2013

Książkę znajdziesz tutaj (link afiliacyjny): okładka miękka, eBook

Sprawdź więcej książek o psychoterapii

Dodaj komentarz