KSIĄŻKI O PARACH

KSIĄŻKI O PARACH

Małe zbrodnie małżeńskie

Małe zbrodnie małżeńskie

Eric-Emmanuel Schmitt

„Krótki i ciekawy opis relacji damsko-męskich. Do czego może prowadzić brak rozmowy w związku oraz bazowanie na domysłach. Próba ucieczki przed samym sobą może mieć zaskakujące dla nas samych skutki”.

Prawda zaczyna się we dwoje

Prawda zaczyna się we dwoje

Michael lukas moeller

„Nikt nie może żyć bez relacji z drugim człowiekiem. A jednak związek z bliską osobą może być dla nas większym ciężarem niż pomocą. Gdzie leży tego przyczyna? Czy można mówić o winie jednej ze stron? Jak troszczyć się wzajemnie w życiu codziennym o cenne dla nas uczucie? Jak można próbować ocalić rozpadający się związek? I wreszcie jak najlepiej rozstać się bez rozdrapywania ran i dodatkowego potęgowania bólu? Na te i inne pytania prof. dr. med. Michael Lukas Moeller udziela odpowiedzi z typową dla siebie wnikliwością. Jako psycholog i specjalista od psychoanalizy par autor czerpie obficie ze swego bogatego, zawodowego doświadczenia. W ten sposób trafia nie tylko do rozumu, ale także do serc czytelników, przyczyniając się nie tylko do pogłębienia ich wiedzy, ale także zachęcając do działania”.

Związek dwojga

Związek dwojga

Jürg Willi

„Na koluzji opierają się nie tylko niektóre związki, ale również niektóre inne relacje – mogą to być na przykład relacje koleżeńskie. Lektura nie jest ani łatwa, ani przyjemna. Jürg Willi wnikliwie analizuje związki i uwypukla to co trudne, bolesne, czego może nawet nie zawsze chcielibyśmy wiedzieć. Warto jednak skonfrontować się z tą książką, jest to wiedza, która ubogaca”.

Mity na temat małżeństwa

Mity na temat małżeństwa

Arnold lazarus

„Autor w swojej publikacji podważa wiele mitów, które narosły wokół MAŁŻEŃSTWA, m. in. że małżeństwo wymaga całkowitego zaufania. Opiera on swoje sądy na licznych przykładach, co pozwala czytelnikowi odnieść je do własnego życia.
Autor daje pewne wskazówki jak się porozumiewać w związku.
Przedstawia także techniki pracy nad związkiem, które każdy z nas może wprowadzić w swoje codzienne życie.
Sądzę, że warto przeczytać tę pozycję, choćby po to, by dowiedzieć się dlaczego autor przekonuje do nieprzyznawania się do zdrady lub czym jest turniej ego.
Autor proponuje czytelnikowi trafne metafory i odniesienia, co umila czytanie tegoż poradnika”.

7 zasad udanego małżeństwa

7 zasad udanego małżeństwa

John M. Gottman, Nan Silver

„Oto kulminacja dzieła jego życia: siedem zasad, których przestrzeganie może zapobiec rozpadowi małżeństwa, a co więcej  pomoże parom zbudować harmonijny i trwały związek. Dodatkowo wiele praktycznych kwestionariuszy i ćwiczeń. Siedem zasad udanego małżeństwa to idealny, napisany żywym i zrozumiałym językiem, przewodnik dla wszystkich, którzy pragną wydobyć ze swojego związku to, co najlepsze”.

Intymne rozmowy nie tylko o miłości

Intymne rozmowy nie tylko o miłości

ZBIGNIEW IZDEBSKI, JANUSZ L. WIŚNIEWSKI

„Czego pragnie kobieta, a czego mężczyzna? Czy monogamia może być podniecająca? Czy nimfomankę kiedykolwiek boli głowa? I po co ludziom wierność? Jak kocha się ginekolog?

Ich rozmowa wciąga, skłania do refleksji, czasami zaskakuje. Nie ma w niej tematów tabu, ani niewygodnych pytań; jest wiedza, są konkretne porady i obrazowe przykłady, a także bardzo intymne wyznania.
A co więcej – obok należnej tematowi naukowej powagi – znajdziecie w tej książce także bardzo dużo humoru”.

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus

JOHN GRAY

„Ubogacająca lektura dla osób będących w relacjach, które uczą się siebie wzajemnie. Wiele rzeczy obserwują sami, ale wiele zachowań pozostaje bez podpowiedzi, z błędną interpretacją… A kobieta i mężczyzna to zdecydowanie dwa różne charaktery i dwa tak różne sposoby myślenia. Autor dla lepszego zrozumienia utożsamia ich z mieszkańcami odległych sobie planet Marsa i Wenus. Podsuwa mnóstwo przykładów wypowiedzi z życia wziętych, w których możemy odnaleźć również swoje… Będąc ludźmi pragniemy otrzymywać miłość, ale w zupełnie innych formach niż płeć przeciwna. Oceniamy otrzymywane gesty w zupełnie innej punktacji niż spodziewa się partner. Dobrze przeczytać, zrozumieć drugą stronę, zainspirować do zmian”.

Kochać z otwartymi oczami

Kochać z otwartymi oczami

Jorge bucay, silvia salinas

„Maile wysyłane przez Laurę, psychologa terapeutę, omyłkowo trafiają do Roberta. Dzięki ich lekturze dowiaduje się on kilku prawd – że kochać z otwartymi oczami to przebudzić się ze snu i zobaczyć ukochaną osobę taką, jaką jest naprawdę. To pokochać to, co nas różni, to zaakceptować partnera w pełni i pozwolić sobie odkryć się przed nim.
Autorzy inspirują do budowania związku w oparciu o potencjał świadomych zmian możliwych dla kobiety i mężczyzny. Świadomość bycia w relacji można osiągnąć poprzez wnikliwe zaangażowanie się w poznanie siebie, swoich możliwości i ograniczeń.
Być zakochanym – to kochać podobieństwa, a kochać – to zakochiwać się w różnicach”.

Psychologia miłości

Psychologia miłości

Bogdan wojciszke

„Racjonalna, uświadamiająca wiele aspektów relacji miłosnych – przede wszystkim tych nieprzyjemnych, o których nie mówi się tak często w przeciwieństwie do romantycznych fantazji. Związek to twór bardzo złożony, o który należy dbać, ale wymaga to wiedzy i zrozumienia drugiej strony, jej potrzeb. Książka jest w zasadzie anatomią miłości. Na podstawie wielu badań naukowych ukazuje szereg ciekawych zjawisk. Warto się z nią zapoznać, jeżeli chcemy zbudować trwały, stabilny i uszczęśliwiający związek z drugim człowiekiem na całe życie”.

50/50 przewodnik dla pracujących rodziców

50/50 przewodnik dla pracujących rodziców

Sharun MEERS, JOANNA STRABER

„Sharon Meers i Joanna Strober to zaangażowane zawodowo żony i matki. Doskonale znają problemy współczesnych rodziców, którzy próbują pogodzić pracę z życiem rodzinnym. Wiedzą, że to właśnie dzięki pracującej matce rodzina może świetnie funkcjonować.

Wywiady z rodzicami i pracodawcami, ankiety wśród pracujących matek, drobiazgowy przegląd badań psychologicznych i socjologicznych – wszystko to pozwoliło odkryć, że kiedy oboje rodzice pracują, to zyskują na tym wszyscy: dzieci, mężowie i żony. „50 na 50” to wyjątkowa książka, która pokazuje, jak ważny jest i podział obowiązków rodzicielskich, i równowaga między życiem rodzinnym a zawodowym”.

O miłości

O miłości

zbigniew Lew-Starowicz

„Świetnie napisany poradnik. Z racji tego, że napisany jest w formie wywiadu-rzeki autorka zadaje wiele trafnych pytań do specjalisty. Książka pozwala zrozumieć wiele aspektów miłości, a Lew-Starowicz w bardzo luźny sposób „nakazuje” za bardzo się „nie spinać” w kwestii miłości. Uczucie, szacunek i intymność to najważniejsze składniki udanego związku”.

FAQ

Frequently Asked Questions - Najczęściej zadawane pytania. Zobacz najczęściej zadawane pytania, być może tam znajduje się Twoja odpowiedź.

Blog psychoterapeutyczny

W wolnych chwilach piszę bloga psychoterapeutycznego, na którym znajdziecie wiele inspirujących porad, które pozwolą Wam rozwinąć skrzydła i efektywniej korzystać z życia.