książki o zaburzeniu narcystycznym

książki o zaburzeniu narcystycznym

KSIĄŻKI O ZABURZENIU NARCYSTYCZNYM

Narcyzm zaprzeczenie prawdziwemu ja. Alexander Lowen

NARCYZM zaprzeczenie prawdziwemu Ja

ALEXANDER LOWEN

Ach, co to jest za książką, jakie wnioski, jakie spojrzenie na rzeczywistość, na kondycję współczesnego społeczeństwa.

“Narcyzm stanowi zjawisko tyleż psychologiczne, co kulturowe. Na poziomie jednostkowym jest zaburzeniem osobowości, które odznacza się przesadnym zainteresowaniem obrazem własnej osoby kosztem jaźni. Narcyz troszczy się bardziej o swój obraz w oczach innych niż o własne uczucia…

Na poziomie kulturowym narcyzm przejawia się w utracie ludzkich wartości – w braku troski o środowisko, o jakość życia, o bliźnich. Społeczeństwo, które poświęca środowisko naturalne dla zysku, dla władzy, ujawnia niewrażliwość na ludzkie potrzeby”.

Książka, która odczarowuje narcyzm na poziomie jednostki, choć oczywiście z powagą podchodzi do problemu, jednak pokazuje szerszy jego kontekst, pole, w którym każdy z nas uczestniczy. 

Rozbroić Narcyza

Rozbroić narcyza

W.T. Behary

„Pozycja ta jest skierowana do wszystkich osób, które w swoim życiu mają do czynienia z narcyzami. Książka pozwala zrozumieć, odkryć i dowiedzieć się jak reagować w interakcjach społecznych z ludźmi zaburzonymi. Autorka jest doświadczoną w tym temacie terapeutką, która w sposób nieszablonowy wyjaśnia przyczynę oraz skutki zachowań narcystycznych.

Autorka pomaga nam zrozumieć osobę zaburzoną, przedstawia nam kwalifikacje przy których możemy ocenić, kto w kręgu bliskich nam ludzi wykazuje zachowania narcystyczne, a kto nie, a jednocześnie przedstawia gotowy schemat działania, dzięki której tytułowy narcyz zostaje natychmiast rozbrojony”.

Nigdy dość dobra. Karyl McBride

Nigdy dość dobra

Karyl mcbride

„To poradnik dla kobiet, które z „jakiegoś względu” wciąż czują się niewystarczająco dobre, albo czują, że muszą zasłużyć na miłość, albo wciąż i wciąż wiążą się z mężczyznami, którzy szybko tracą nimi zainteresowanie, więc one wspinają się na wyżyny perfekcjonizmu, aby tylko ich zatrzymać w swoim życiu. Ogrom recenzji wskazuje, jak potrzebna była ta książka, a wysoka ocena czytelniczek – jak dobrze jest ona napisana”.

Matki, które nie potrafią kochać.

Matki, które nie potrafią kochać

DR SUSAN FORWARD DONNA FRAZIER-GLYNN

W tej książce jak sam tytuł i podtytuł sugeruje, znajdziesz ćwiczenia, wiedzę, kwestionariusze, przykłady dzienników. Zgodnie z tym podręcznikiem opracujesz sam plan samopomocy. Autorzy przeprowadzą Ciebie, przez ścieżkę psychoterapii behawioralno-poznawczej. Będziesz pracować, mierzyć i zapisywać swoje wyniki i osiągnięcia. Jasno określisz cele i oczekiwania, przejdziesz przez program i przy odpowiednim zaangażowaniu lęki powinny się zmniejszyć.

Korzystam z ich metod i narzędzi w swojej pracy psychoterapeutycznej polecam każdemu.

FAQ

Frequently Asked Questions - Najczęściej zadawane pytania. Zobacz najczęściej zadawane pytania, być może tam znajduje się Twoja odpowiedź.

Blog psychoterapeutyczny

W wolnych chwilach piszę bloga psychoterapeutycznego, na którym znajdziecie wiele inspirujących porad, które pozwolą Wam rozwinąć skrzydła i efektywniej korzystać z życia.