Nałogowa miłość Eugenia Herzyk

Co znajduje się w artykule?

Co znajdziesz w książce „Nałogowa miłość”?

  • listy od kobiet
  • definicje chorej miłości
  • porównanie związków toksycznych ze związkami partnerskimi
  • strategie manipulacji w związkach
  • bajki terapeutyczne

Nie jest to lektura na weekend przy grillu może, ale z poranionym sercem pewnie i tak się dobrze bawić nie będziesz.

 

Nawiązania książki „Nałogowa miłość”

Książka nawiązuje i burzy wiele mitów na przykład:  o dwóch połówkach jabłka, o księciu na białym koniu, księżniczkach i biedactwach. Przeprowadza przez deficyty poczucia kobiecości,  własnej wartości, deficyt bezwarunkowej miłości. Książka, głębiej analizuje problem, o którym mowa we wpisie o kryzysie w związku.

 

Przed czym przestrzega nas Eugenia Herzyk?

„Zbyt często spotykam się z relacjami kobiet, które szukały pomocy u psychologa lub psychoterapeuty i z perspektywy czasu oceniają, że rady, które usłyszały i do których się zastosowały, przyniosły im więcej szkody niż pożytku.

Kobieta nieszczęśliwa, kobieta, która cierpi i traci rozeznanie, co jest dla niej dobre, a co złe, jest skłonna oddać odpowiedzialność za swoje życie w ręce tych, którzy jej zdaniem „wiedzą lepiej”, czyli specjalistów. Traktuje ich jak guru, życiowych przewodników, obdarza pełnym zaufaniem. I popełnia podstawowy błąd, ponieważ najlepszym życiowym przewodnikiem dla siebie jest ona sama.

Zadaniem psychologa, czy psychoterapeuty jest bycie towarzyszem w podróży kobiety do wnętrza siebie, pomoc w dokonywaniu przez nią świadomych wyborów, rozwinięcie w niej chęci do rozwoju osobistego, samodoskonalenia się, pozbywania słabości utrudniających jej życie. 

Dobry psycholog czy psychoterapeuta nigdy nie radzi. Zawsze na pierwszym miejscu stawia klientkę i jej emocje, a nie przekierowuje uwagę na jej bliskich.”

Nałogowa miłość
Nałogowa miłość

 

Dla kogo jest książka?

Książka skierowana jest przede wszystkim do kobiet, jednak ja spotykam coraz częściej mężczyzn, których ten problem dotyczy, a mechanizm jest ten sam. Jesteś moim całym światem!

 

Dodaj komentarz