Praktyczny przewodnik psychoterapeuty Serge i Anne Ginger

Co znajduje się w artykule?

Praktyczny przewodnik młodego psychoterapeuty Serge i Anne Ginger

Psychoterapia humanistyczna tłumaczyła Ewa Umińska

Dziś uzupełniam Czytelnię Gestalt o kolejną pozycję, według mojej oceny przydatną. Nie tylko na początku drogi psychoterapeuty, ale i rozwoju.


Gdzie uczyć się o psychoterapii?

„Praktyczny przewodnik młodego psychoterapeuty” z pewnością porządkuje wiedzę już nabytą, wspiera i wzmacnia początkującego psychoterapeutę. Może też być pomocny doświadczonym praktykom psychoterapii w zbieraniu zagadnień teoretycznych  i praktycznych. Znalazłam w nim odpowiedzi na szereg pytań i problemów technicznych, na przykład:

  • Dlaczego spotkania psychoterapeutyczne raz w tygodniu?
  • Jak urządzić gabinet psychoterapeutyczny?
  • Czy praca w grupie podczas psychoterapii to dobry pomysł?
  • Dla kogo są psychoterapie grupowe? Dlaczego tak? Dlaczego nie?
  • Jakie techniki, narzędzia oraz zadania dla jakiego klienta/pacjenta?
Praktyczny przewodnik młodego psychoterapeuty
Praktyczny przewodnik młodego psychoterapeuty

Moja superwizorka podczas szkolenia na psychoterapeutkę

Ewa Canert- Łąka moja superwizorka i opiekunka roku w trakcie szkolenia w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie napisała wstęp do wydania polskiego, a pisze ona tymi słowy:

(…) ” Myślę, że książka ta jest warta polecenia wszystkim, którzy zamierzają praktykować psychoterapię, także dlatego, że w prosty sposób objaśnia podstawowe zagadnienia praktyki i etyki psychoterapeutycznej. Autorzy dzielą się swoim doświadczeniem, jednocześnie zaznaczając, że ich celem jest inspirowanie, nie zajmowanie pozycji mentora.


Psychoterapia w podejściu humanistycznym

Dla osób, które szukają pomocy lub informacji o tym, czym jest psychoterapia w podejściu humanistycznym (sprawdź nurty psychoterapii), książka ta może być źródłem wiedzy, co i jak dzieje się w gabinecie psychoterapeuty”. (…) Wypada się tylko przyłączyć do słów powyżej i zachęcić do zapoznania się z lekturą.

Nie wiem, czy jest druga  taka pozycja na rynku? Ja skorzystałam z tej właśnie. Oprócz rad, teorii, technik które wzięłam sobie do serca, wzięłam jeszcze kartę praw pacjenta psychoterapii.

Dodaj komentarz