Dlaczego skorzystać z psychoterapii?

Poszłam na psychoterapię dlatego, że miałam ogromne kompleksy. Myślę, że wielu z Was ma jakiś problem, w którym psychoterapia mogłaby pomóc, np. nie lubicie siebie albo nie lubicie jakiejś swojej cechy, albo właśnie macie wrażenie, że wszystko Wam nie wychodzi, albo że nie jesteście w ogóle z siebie zadowoleni, albo że rodzice z Was nie są zadowoleni.  Mnie dzięki psychoterapii udało się uwierzyć w siebie, bo kiedyś nie podobały mi się w sobie różne moje cechy, np. łatwo się denerwowałam, kłóciłam się z innymi. Właśnie zależało mi bardzo, żeby mnie ktoś lubił. Odkąd byłam na psychoterapii, nie kłócę się z innymi, bo ja zrozumiałam, że jeżeli się z kimś nie zgadzam, to to nie szkodzi. Ja już nie potrzebuję nikogo przekonywać do tego, żeby myślał to samo, co ja, a kiedyś czułam. Tak samo właśnie przestało mi przeszkadzać to, że ktoś sobie o mnie myśli coś złego, że jestem głupia albo nieuczciwa, albo cokolwiek. I jestem pewna, że każdy z Was, kto na psychoterapii nie był, mógłby spokojnie się wybrać i na pewno w jakiś sposób z niej skorzystać, bo każdy z nas ma jakiś problem w życiu. Czy to jest właśnie brak wiary w siebie, czy to są jakieś toksyczne relacje. Psychoterapia też uczy min. tego, jak sobie z takimi toksycznymi ludźmi radzić. 

Mike Stuart

Terapię rozpoczęłam we wrześniu 2 lata temu, ale z racji przeprowadzki do innego województwa miałam pół roku przerwy. Jedyne, czego żałuję to to, że nie zdecydowałam się na psychoterapię dużo wcześniej. W pewnym momencie było we mnie nagromadzonych tyle niedokończonych tematów, że poczułam, że sama już nie dam z tym rady i potrzebuję wsparcia specjalisty. Od kilkunastu lat cierpię na stany lękowe i napady paniki. Są ze mną tak długo, że pewnie zajmie mi trochę czasu, zanim w trakcie terapii “dokopię” się do ich przyczyny. Jednak po tych kilkunastu miesiącach regularnych spotkań widzę już efekty w postaci poukładania sobie bieżących spraw, które mi bardzo ciążyły. Pogodziłam się z odejściem z mojego życia bliskich osób, których przez długi czas mi brakowało i których decyzji długo nie rozumiałam. Mniej jest w moim życiu stresu, bardziej spokojnie podchodzę do sytuacji, które wcześniej bardzo szybko wyprowadzały mnie z równowagi. Jestem też znacznie bardziej świadoma trudnej relacji z moją Mamą, czy chociażby z moją Drugą Połówką. Wszystko po trochu układa się w spójną całość i myślę, że niedługo dotrę do sedna swoich lęków.

Mike Stuart

Warto przeczytać

FAQ

Frequently Asked Questions - Najczęściej zadawane pytania. Zobacz najczęściej zadawane pytania, być może tam znajduje się Twoja odpowiedź.

Blog psychoterapeutyczny

W wolnych chwilach piszę bloga psychoterapeutycznego, na którym znajdziecie wiele inspirujących porad, które pozwolą Wam rozwinąć skrzydła i efektywniej korzystać z życia.