Świat się chwieje, co z nami dalej – Grzegorz Sroczyński

Chcesz być na bieżąco?

Chwileczkę…

Dziękuję! Teraz będziesz otrzymywać informacje z nowościami :) wpisy, narzędzia, testy i porady psychoterapeutyczne.

 

Świat się chwieje 20 rozmów o tym, co z nami dalej  Grzegorza Sroczyńskiego –  zachwiało i moim światem, Tobie też polecam

 

20 rozmów- wywiadów, które przeczytałam z wypiekami na twarzy. Idee, wątpliwości i ważne, czasem bardzo ważne pytania z impetem wtargnęły w moje wygodne życie. W biznesie (tudzież nomenklaturze korporacyjnej) powiedzielibyśmy, że książka wkroczyła w moją strefę komfortu i “bez ogródek”  oraz zbytniego rozczulania się rozwaliła moje wygodne, poukładane, bądź co bądź, jestestwo i przekonania.

 

Podzielona na trzy części :

 

Wolność Równość i Braterstwo

 

Brzmi anachronicznie ? nic podobnego, dotyczy Ciebie, mnie, dotyczy tu i teraz ! Choć jest niewątpliwie próbą podsumowania 25 lat transformacji, przemian, to, co nam się udało, czego nie, w którym miejscu jesteśmy, a do którego dążymy.

 

 

Zawiera 20 wywiadów, z wybitnymi naukowcami, intelektualistami, politykami, finansistami i biznesmenami, wiele z tych osób to bezsprzeczne autorytety, w swoich dziedzinach – I nie tylko w swoich dziedzinach. Podkreślam autorytetami ponieważ od jakiegoś czasu poszukuje ich nałogowo i z tego, co się orientuję nie tylko ja ! Każda z osób udzielająca wywiad reprezentują różne wartości, różne idee. Każdy z nich wypowiada się na tematy społeczne, polityczne i biznesowe naszego kraju. Są to myśli spójne, logiczne i przekonujące, choć czasem sprzeczne. Jednak “rozmówców łączy zdolność do refleksji (w większości przypadków), szerokie spojrzenie i umiejętność wyrażania poglądów bez ataków osobistych – jeśli biją się w czyjeś piersi, to swoje”.cytat pochodzi z recenzji

 

Czytając książkę miałam poczucie, że jestem świadkiem ważnej debaty społecznej, byłam uczestnikiem dialogu, ścierania się poglądów, wartości i idei. Tych dwadzieścia nietuzinkowych rozmów otwiera oczy, wybija z letargu, “wysadza z fotela i ciepłych kapci”. Czasem frustruje, ale z pewnością wymaga zaangażowania.  I jeszcze jedno uczy dialogu, pokazuje drogę jak można pomimo różnych interesów,  czasem skrajnych poglądów z szacunkiem i zrozumieniem odnosić się, i wsłuchiwać w potrzeby drugiego człowieka, w jego odmienne postrzeganie świata, uczy akceptacji inności.

 

 

Świat się chwieje to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy poszukują sensu, zwątpili w Państwo, w siebie chcą zmiany  !

 

 

P.S.

O autorze Grzegorz Sroczyński

Świat się chwiej Grzegorz Sroczyński

 

 


Znasz tę książkę podziel się opinią !

 

Filmy psychoterapeutyczne

Filmy

Filmy psychologiczne, poruszające problemy chorób psychicznych. Każdy z tych filmów dotyczy innego problemu psychicznego, dlatego jeśli szukasz konkretnej choroby, tutaj znajdziesz adekwatny do niej film np. depresja, borderline, czy nerwica natręctw.

Biblioterapia, książki psychoterapeutyczne

Książki

Książki psychoterapeutyczne i psychologiczne osobiście przeze mnie sprawdzone. Jeśli szukasz pozycji o depresji, lęku, motywacji, narcyzmie, borderline i wielu wielu innych, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ćwiczenia

Jeśli chcesz na własną rękę walczyć z chorobą, ze względu na długi termin wizyty z psychoterapeutą lub niewystarczające fundusze, sprawdź ćwiczenia psychoterapeutyczne, które możesz zrobić sam, by poprawić swoje samopoczucie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *