Test Borderline

Borderline
Książki o zaburzeniu borderline

Test zaburzenie osobowości z pogranicza Borderline

Pamiętaj, że rozwiązanie testu jest tylko wskazówką do poszukiwań, miejscem, gdzie możesz sobie zadać pytania i szczerze na nie odpowiedzieć. Nie zastąpi wizyty u specjalisty. Jeśli w teście masz wynik sugerujący zaburzenie osobowości zapisz się na psychoterapię, zadzwoń, skonsultuj się, lub napisz do nas odpowiemy w ciągu 48h.

Pamiętaj tylko psychiatra albo psychoterapeuta, może taką diagnozę postawić, bez wątpliwości.

1. Czy kiedykolwiek doświadczasz powtarzających się intensywnych myśli, uczuć, że zostaniesz porzucona / porzucony i mocno się starasz, aby tak się nie stało?

2. Czy doświadczasz powtarzających się intensywnych uczuć pomiędzy tym, że bardzo kogoś kochasz, a za chwilę nienawidzisz?

3. Czy często doświadczasz uczuć o swojej osobie, jako pustej w środku?

4. Czy masz poczucie, że tracisz nad swoimi uczuciami kontrolę?

5. Czy często wpadasz w gniew, złość i tracisz kontrolę nad swoim gniewem i zachowaniem, a później masz z tego powodu wyrzuty sumienia?

6. Czy Twój nastrój zmienia się z godziny na godzinę, a jeden mały szczegół może wprowadzić Cię w stan smutku i beznadziei?

7. Czy masz myśli samobójcze w chwilach rozczarowania, smutku i nudy?

8. Czy masz poczucie, że wciąż nie wiesz kim jesteś? Po co żyjesz? I wciąż to się zmienia?

9. Czy impulsywnie wydajesz pieniądze, pijesz, objadasz się, uprawiasz seks?

10. Czy Twoje relacje, związki są dla Ciebie satysfakcjonujące, masz w nich poczucie bezpieczeństwa, opieki i miłości?

Twój e-mail
Twoje imię

Ten post ma 14 komentarzy

 1. Kasia556

  Ciekawe co mi wyjdzie

 2. Oliwia

  Czekamy na odpowiedź

  1. Karina Szczęsna

   Pani Oliwio, czy otrzymała Pani wynik na maila?

 3. Natalia

  Wyszło mi, że mam bordera, ale tej diagnozie za bardzo nie ufam

  1. Karina Szczęsna

   Pani Natalio, proszę wziąć do serca fakt, że test jest tylko narzędziem pomocniczym, nie zastępuje  badania lekarskiego – zaburzenie osobowości, może zostać zdiagnozowany właściwie, jedynie przez osobę kompetentną – lekarza psychiatrę, psychologa klinicznego, albo psychoterapeutę. Do takiej diagnozy, najczęściej potrzebne są dwie lub trzy konsultacje.

 4. Kasia

  Zrobilam test za mojego partnera: wszystko ma wg borderline, tylko zamiast pustki w skrajnych emocjach i samookaleczania, ma skrajnie odwrotnie: w momentach kiedy mam dosc i chce zeby odszddl, on dostaje megalomanii i ma ochote zrobic mi krzywde, wrecz fizyczna oprocz ranienia emocjonalnego. Reszta sie zgadza.

 5. Karolina

  Wszystko na to wskazuje

 6. Kamila

  Wynik testu jest pozytywny, postanowiłam go poszukać ponieważ psychoterapeuta od uzależnień mi zasugerował że mogę mieć borderline, chyba szukałam dodatkowej informacji że może coś w tym być.

 7. Beatrycze

  kilka lat temu lekarz psychiatrazy zdiagnozowali u mnie osobowosc chwiejna emocjonalnie (drugi biegun obok orderline) ale wydaje mi się że borderline a przynajmniej jakas jego część też jest we mnie.

Dodaj komentarz