fbpx

Test narcystyczne zaburzenie osobowości

Pamiętaj, że rozwiązanie testu jest tylko wskazówką do poszukiwań, miejscem, gdzie możesz sobie zadać pytania i szczerze na nie odpowiedzieć. Nie zastąpi wizyty u specjalisty. Jeśli w teście masz wynik sugerujący zaburzenie osobowości zapisz się na psychoterapię, zadzwoń, skonsultuj się, lub napisz do nas odpowiemy w ciągu 48h

Pamiętaj tylko psychiatra albo psychoterapeuta, może taką diagnozę postawić, bez wątpliwości

1. Czy kiedykolwiek zrezygnowałaś/zrezygnowałeś z udziału w zajęciach, spotkaniach, imprezach, dyskusjach, które wymagały od Ciebie znaczących kontaktów międzyludzkich z obawy przed dezaprobatą lub krytyką?
2. Czy często spotykasz się z osobami, spoza Twojego ścisłego kręgu znajomych?
3. Czy w związku intymnym hamujesz swoje spontaniczne chęci, potrzeby, myśli, ze strachu przed kompromitacją lub ośmieszeniem?
4. Czy często w towarzystwie, nawet znanych Ci osób nachodzą Cię obsesyjne myśli, związane z tym, że zaraz ktoś Cię skrytykuje albo wyraził dezaprobatę Twojego zachowania czy wyglądu?
5. Czy poznając nowych ludzi skupiasz się na nowych znajomościach, czy na tym, że czujesz się źle i nieadekwatnie?
6. Czy postrzegasz siebie jako osobę nieatrakcyjną, pozbawioną uroku i gorszą od innych?
7. Niechętnie podejmujesz ryzyko lub podejmujesz próbę angażowania się w nowy rodzaj działalności (znajomi, praca, wyjścia) ze strachu przed kompromitacją
8. Jak często czujesz się zagrożony w sytuacjach społecznych i masz poczucie, że ludzie są Tobie niechętni?
9. Czy często w przykrych sytuacjach prosisz partnera, partnerkę o to, żeby załatwił za Ciebie niewygodne, krępujące Cię sprawy?
Twój e-mail
Twoje imię
Kategorie:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *