Test nerwica natręctw

Test o nerwicy natręctw 

Witaj w teście o nerwicy natręctw. Sprawdź, czy masz objawy obsesyjno-kompulsywne.

Często myjesz ręce i nie zwracasz uwagi na to, czy jest to skrajnie gorąca woda? Przesadnie dbasz o czystość i ciągle dręczą się myśli, że coś jest zrobione nie tak, jak trzeba? Być może powodem jest nerwica natręctw. Sprawdź, czy Twoje codzienne nawyki świadczą o zaburzeniu obsesyjno-kompulsywnym.

1. Jak często odczuwasz dyskomfort, jeśli nie wykonasz jakiejś czynności według uporządkowanych określonych reguł?

2. Czy jesteś w stanie wymyć ręce nawet we wrzącej wodzie - nie zważając na wysoką temperaturę, która może powodować oparzenia?

3. Jak często odczuwasz potrzebę powtarzania danej czynności określoną liczbę razy, zanim ją zakończysz? Czy liczysz kroki, które pokonujesz podczas drogi z domu do pracy? A może masz nawyk liczenia innych rzeczy?

4. Jak często odczuwasz potrzebę dotykania ludzi (np. poprawiania ich elementów garderoby) lub przedmiotów (nieustannego obracania w rękach kluczy/długopisów itp.)?

5. Czy idąc drogą zdarza Ci się zliczać mijane przedmioty lub odczuwasz nieracjonalny lęk przed koniecznością chodzenia w określony sposób (z pominięciem niektórych linii/kierunków itp.)

6. Czy często boisz się, że się czymś zarazisz?  Obawiasz się zarazków?

7. Czy zdarza Ci się dostrzegać w otoczeniu znaki, które według Ciebie mogą świadczyć o tym, że coś Ci może zaszkodzić? Czy odczuwasz przed nimi lęk?

8. Czy zdarza Ci się odczuwać obawy przed tym, że nagle możesz stracić kontrolę nad swoim ciałem?

9. Czy podczas rozmowy z nieznajomymi osobami zdarza Ci się wpadać w słowotok lub mówić im więcej niż powinieneś/powinnaś?

10. Czy często masz ochotę zrobienia czegoś, czego nie wypada, np. śmiać się w kościele podczas mszy, albo pogrzebu, kiedy sytuacja wymaga powagi?

11. Czy często odczuwasz obawę przed tym, że może Cię spotkać coś złego?

12. Czasami obawiam się, że czegoś nie zrobiłam/em, np. nie zamknęłam/ąłem drzwi do domu, nie wyłączyłam/em gazu itp. i źle mi, jeśli tego nie sprawdzę, a jeśli sprawdzam to wielokrotnie.

Twój e-mail
Twoje imię

Ten post ma 8 komentarzy

  1. Piotr

    I don’t know.

  2. Krewetka

    Twój wynik wskazuje na to, że możesz dość intensywnie odczuwać problemy wynikające  z nerwicy natręctw obecnie nazywanych zaburzeniami obsesyjno kompulsyjnymi (OCD)

  3. Asuna

    Drugi test i ten sam wynik.

Dodaj komentarz